SM-kisojen tulokset

NAISET
Karsinta 1 Karsinta 2 Karsinta yhteensä FINAALI
Nimi: Seura Kisa nro Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet aika Sija

1.

Laitinen Anna Kiipeilyurheilijat ry

40

100

4,5

100

1,5

2,60

1

100

225

1

2.

Skyttä Maria Kiipeilyurheilijat ry

32

100

4,5

100

1,5

2,60

1

100

244

2

3.

Janina Käyhkö Skey

67

100

4,5

39,25

3,5

3,97

3

35,25

269

3

4.

Bertling Enni Suomen Alppikerho

36

100

4,5

36,25

5

4,74

5

29,25

175

4

5.

Salmi Jonna Tapanilan Erä

38

100

4,5

31,25

6

5,20

6

23,25

182

5

6.

Rauman Julia Kiipeilyurheilijat ry

41

100

4,5

39,25

3,5

3,97

3

21,25

152

6

7.

Nytorp Mina Klondyke Wall

37

100

4,5

30,25

7

5,61

7

17,75

114

7

8.

Karjalainen Emma kiipeilykerho Vertikaali

39

100

4,5

15,25

9

6,36

8

16,25

103

8

9.

Heimbürger Tia Kiipeilyurheilijat ry

33

5,75

10

16,25

8

8,94

9

10.

Helle Kirsi Elisa Kiipeilyurheilijat ry

35

27

9

11,25

10

9,49

10

MIEHET
Karsinta 1 Karsinta 2 Karsinta yhteensä FINAALI
Nimi: Kisa nro Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet aika Sija

1.

Nytorp Tomi Klondyke Wall

56

100

3,5

100

1,5

2,29

1

35,25

292

1

2.

Gullsten Anthony Kiipeilyurheilijat ry

44

100

3,5

100

1,5

2,29

1

34,25

334

2

3.

Huhtikorpi Kuutti Kiipeilyurheilijat ry

42

100

3,5

34,25

3

3,24

3

28,25

168

3

4.

Kelloniemi Ilari Bk

57

100

3,5

31,25

4

3,74

4

28,25

184

4

5.

Koponen Sami Bouldertehdas

51

100

3,5

30,25

5

4,18

5

28,25

146

5

6.

Laitinen Ola Vertikaali

61

38,25

8

26,25

5,5

6,63

7

22

224

6

7.

Salo Tomi BK Climbers

53

100

3,5

26,25

5,5

4,39

6

21,25

155

7

8.

Isomaa Björn Sebastian Kiipeilyurheilijat ry

43

39

7

23

9,5

8,15

8

9.

Venho Anssi Skey ry

55

38

9

24

8

8,49

9

10.

Silvola Elias Kruxi

52

33,25

12

23

9,5

10,68

10

11.

Kokkonen Kari Kiipeilykerho Vertikaali ry

47

34

11

21

13

11,96

11

12.

Pursiainen Mika Tapanilan Erä

48

35

10

16

15,5

12,45

12

13.

Luhtalampi Joni Tapanilan Erä

49

30,25

14,5

22,25

11

12,63

13

14.

Kaikkonen Albert Herman Kiipeilyurheilijat ry

46

28

18

21,25

12

14,70

14

15.

Lahtinen Marko BK Climbers

63

29

17

20,25

14

15,43

15

16.

Lauri Hämäläinen Kiipeilykerho Vertikaali

62

30,25

14,5

15,25

17

15,70

16

17.

Peltoniemi Robin Kiipeilyurheilijat ry

60

30,25

14,5

15

18

16,16

17

18.

Pehkonen Matias Kruxi

54

30,25

14,5

14,25

19,5

16,82

18

19.

Haapala Tommi Kiipeilykerho vertikaali

58

26,25

20,5

16

15,5

17,83

19

20.

Tuomi Pekka Oulun Kiipeilyseura

50

27,25

19

14,25

19,5

19,25

20

21.

Jokivirta Toni Klondyke Wall

59

26,25

20,5

9,25

21

20,75

21

Kids B TYTÖT
Karsinta 1 Karsinta 2 Karsinta yhteensä FINAALI
Nimi: S.vuosi Seura Kisa nro Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet aika (s) Sija

1.

Suzuki Sayaka 2006 Kiipeilyurheilijat ry

4

37,25

2

100

1

1,41

1

22

110

1

2.

Knifsund Jessica 2007 Kruxi

6

100

1

27

2

1,41

1

20

114

2

3.

Kauppala Ronja 2008 Kiipeilyurheilijat ry

3

28,25

3

18

6,5

4,42

3

18,25

100

3

4.

Laine Erika 2006 Kiipeilyurheilijat ry

5

23,25

6,5

18,25

4,5

5,41

6

16

133

4

5.

Petänen Elli 2006 Seura?

66

23,25

6,5

16

8

7,21

8

12,25

69

5

6.

Haavisto Nella 2006 Kiipeilyurheilijat ry

2

23,25

6,5

21,25

3

4,42

3

7,5

19

6

7.

Vidal Emilia 2009 Kiipeilyurheilijat ry

1

23,25

6,5

18,25

4,5

5,41

6

7,5

61

7

8.

Laajasalo Noomi 2006 Kiipeilyurheilijat ry

7

26

4

18

6,5

5,10

5

Kids B POJAT
Karsinta 1 Karsinta 2 Karsinta yhteensä FINAALI
Nimi: S.vuosi Seura Kisa nro Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet aika (s) Sija

1.

Rintamäki Elias 2005 Suomen Alppikerho

8

100

2

100

2

2,00

1

31,5

124

1

2.

Nieminen Jere 2005 Tapanilan Erä

10

100

2

100

2

2,00

1

31,5

128

2

3.

Kurki Benjamin 2005 Kuopion Kiipeilyseura

9

100

2

100

2

2,00

1

30,75

97

3

4.

Laakso Jere 2005 Kiipeilyurheilijat ry

11

37

4

21,25

4

4,00

4

15

68

4

Kids A TYTÖT
Karsinta 1 Karsinta 2 Karsinta yhteensä FINAALI
Nimi: S.vuosi Seura Kisa nro Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet aika (s) Sija

1.

Mattila Heta 2003 Kiipeilyurheilijat ry

12

100

1

100

1

1,00

1

39

138

1

Kids A POJAT
Karsinta 1 Karsinta 2 Karsinta yhteensä FINAALI
Nimi: S.vuosi Seura Kisa nro Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet aika (s) Sija

1.

Salmi Joonas 2003 Tapanilan Erä

14

100

2,5

100

5

3,54

1

100

147

1

2.

Piiroinen Ilmari 2003 Kiipeilyurheilijat ry

18

100

2,5

100

5

3,54

1

100

184

2

3.

Wallin Roni 2003 Kiipeilyurheilijat ry

16

100

2,5

100

5

3,54

1

32,25

123

3

4.

Haavisto Elias 2004 Kiipeilyurheilijat ry

15

37,25

5

100

5

5,00

5

26,25

80

4

5.

Saarimäki Severi 2003 Kuopion kiipeilyseura

13

100

2,5

100

5

3,54

1

24,25

81

5

Youth B TYTÖT
Karsinta 1 Karsinta 2 Karsinta yhteensä FINAALI
Nimi: S.vuosi Seura Kisa nro Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet aika (s) Sija

1.

Kainulainen Sonja 2001 Tapanilan Erä

19

100

1

28

1

1,00

1

24,25

167

1

Youth B POJAT
Karsinta 1 Karsinta 2 Karsinta yhteensä FINAALI
Nimi: S.vuosi Seura Kisa nro Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet aika (s) Sija

1.

Volotinen Veikka 2002 Projekti ry

22

100

2,5

100

2,5

2,50

1

36,25

252

1

2.

Tuomisto Viljami 2002 Tapanilan erä

23

100

2,5

100

2,5

2,50

1

35,25

230

2

3.

Valkila Erik 2001 NUKK

24

100

2,5

100

2,5

2,50

1

34,25

193

3

4.

Vesanto Oliver 2001 Kiipeilyurheilijat ry

20

100

2,5

100

2,5

2,50

1

32

206

4

Youth A TYTÖT
Karsinta 1 Karsinta 2 Karsinta yhteensä FINAALI
Nimi: S.vuosi Seura Kisa nro Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet Aika Sija

1.

Lappalainen Tuuli 1999 Kiipeilykerho Vertikaali

25

100

2

32,5

1

1,41

1

26,25

217

1

2.

Jylhä Suvi 1999 Kiipeilyurheilijat ry

26

100

2

29

2

2,00

2

23,25

203

2

3.

Lehdonvalo Elsa 2000 Kruxi

64

100

2

5,5

3

2,45

3

21,25

184

3

Youth A POJAT
Karsinta 1 Karsinta 2 Karsinta yhteensä FINAALI
Nimi: S.vuosi Seura Kisa nro Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet Sija Pisteet Aika Sija

1.

Mikkola Aleksi 2000 BK

30

100

3

100

3

3,00

1

100

201

1

2.

Hidama Noa Lee 2000 Tapanilan Erä

31

100

3

100

3

3,00

1

36,25

217

2

3.

Rokka Aleksi 2000 Kruxi

65

100

3

100

3

3,00

1

34,25

243

3

4.

Johtimo Touko 1999 SAKE

28

100

3

100

3

3,00

1

30,25

199

4

5.

Nordblom Dani 2000 Tapanilan Erä

29

100

3

100

3

3,00

1

21,25

136

5